Logo Şifre Ekranında Kalıyor

Gönderen Konu: Logo Şifre Ekranında Kalıyor  (Okunma sayısı 414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
Logo Şifre Ekranında Kalıyor
« : 27.04.2020, 18:48 »
Merhaba;

Uzun bir süredir bu sorunla uğraşıyorum ama bir türlü çözemedim. Terminal server de Logo şifre ekranında kalıyor devam etmiyor. Sprint Spool servisini kapatığım zaman açılıyor ama servis çalışıyorken açılmıyor. Ne yaptı isem olmadı bütün driverları sildim network map ile bağladım olmadı bir türlü.

İşin ilginç yanı bu sadece bazı kullanıcılarda yapıyor.

Kullanıcı ayarlarını sıfırladım SQL den bütün ayarlarını sildim ama ne yaptı isem gene şifre ekranında takılmaya devam ediyor.

Bu sorunu yaşayan var mı.?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: Logo Şifre Ekranında Kalıyor
« Yanıtla #1 : 28.04.2020, 14:12 »
garip bir durum ,incelemeden birşey söylemek zor.

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #2 : 03.05.2020, 00:06 »
Yaşan olursa diye çözümü anlatayım, Sorun Active Diretory Kullanıcısının SID 'nin bir şekilde Print Spool servisi tarafından engellemesi ile alakalı. Tiger bu servisi nasıl kullanıyor onuda anlamış değilim. Bu servis kapalı iken hızlı bir şekilde otururum açıyorum ama açıkken sorun yaşıyorum
Bir diğer konu bu servisi kapadım oturum açtım tiger sorunsuz çalışıyor ama sayfa yapısına girmek istediğim zaman hata veriyor kapanıyor.
-Önce servisi kapatıyorum girmeyen kullanıcılar giriyor ondan sonra servisi başlatıyorum. sorunsuz devam ediyor. Ama çözüm değil.

Sorunun çözümü AD de kullanıcı açmaktan geçiyor. Başka çözüm bulamadım. bu doğru bir çözüm değil ama yapacak bir şey bulamadım farklı bir AD kullanıcı adı aynı tiger kullanıcısı ile sorunsuz bir şekilde giriyor.

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 21.05.2020, 10:50 »
Bu sorun hala devam ediyor. Print Spooler da sorun var ama nedir çözemedim. Açtığım kullanıcılarda yine hata vermeye başladı. Ne sorunmuş arkadaş ne zorladı beni.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #4 : 27.05.2020, 18:34 »
bu tarz kıl sorunlarda , bayinizle ilerlemenizi tavsiye ederim ,Logo ile aranızda bir köprü olması açısında önemlidir.