Konsinye Giriş İrsaliyelerinin COST esansındaki etkisi Nedir ?

Gönderen Konu: Konsinye Giriş İrsaliyelerinin COST esansındaki etkisi Nedir ?  (Okunma sayısı 856 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Merhaba arkadaşlar ;

Birazdan ilgili DATA yı incelemeye başlayacağım.ama sizlerden ben sonuca ulaşmadan önce cevaplar gelirse belki daha hızlı sonuca ulaşabilirim.Yardımlarınızı bekliyorum.

Sorun şu ; Tiger 1.55.12.01 versiyon (ileriki Sürüm dokümanlarını inceledim konu ile ilgili bir açıklama bulamadım)

COST işleminin sonunda bazı stoklarda Negatif uyarısı veriyor.
ilgili stokların hareketlerini incelediğimde Negatif e düşmelerin Konsinye Giriş irsaliyelerinin tarihlerine denk geldiğiniz gördüm.
COST filtrelerinde de zaten Fiş türü olarak KONSİNYE GİRİŞ İRSALİYESİ yok.ilgili kayıtları sistemden çıkarıp ALIM İRSALİYESİ ile işlendiğinde sorunun düzeleceğini tahmin ediyorum.

Benim merak ettiğim şu , sistemde daha öncede işlenmiş KONSİNYE GİRİŞ İRSALİYELERİ olduğu halde 01.01.2007 den itibaren , bugüne kadar COST esnasında bu şekilde bir tespite gidilmemişti , çünkü negatif uyarısı alınmamıştı.Dolayısı ile sorunun yaşandığı tarihten sonraki KONSİNYE GİRİŞ İRSALİYElerini sistemden çıkarmayı ve yeniden girdirmeyi düşünüyorum.

Hepsini çıkartıtıp yeniden işletebilmem için , ancak şöyle bir sebep lazım..KONSİNYE GİRİŞ İRSALİYERİ COST esnasında EĞER faturalanmış ise hem miktarsal hemde MALİYET olarak stoklara ETKİ ETMEZ sonucuna varırsam...(Böyle bir sonuç Dönem Sonu Envanterini saptırır )

Eğer ; KONSİNYE GİRİŞ İRSALİYERİ COST esnasında EĞER FATURALANMAMIŞ ise hem miktarsal hemde MALİYET olarak stoklara ETKİ ETMEZ sonucuna varırsam...sadece Faturalanmamışları sistemden çıkarttırıp yeniden işleteceğim.

yorumlarınızı bekliyorum , iyi çalışmalar...

« Son Düzenleme: 22.11.2007, 11:08 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Evet.Testleri tamamladım , eş zamanlı olarak Seçil arkadaşımızda aynı testleri yaptı.Ve aynı sonuçlara ulaştık.

1 *  Korkulacak bir durum yok.Maliyetlendirmeye etkisizlik söz konusu değil.
2 *  Konsinye Giriş irsaliyesi Faturalandırılmadığı sürece COST esnasında NEGATİF uyarısı alıyoruz.
3 *  Konsinye Giriş irsaliyesi Faturalandırılmadığı sürece sonraki çıkış hareketlerine maliyet değerleri atanamıyor(2 den dolayı)
4 *  Konsinye Giriş irsaliyesi Faturalandırıldığında COST sonunda NEGATİF uyarı almıyoruz.
5 *  Konsinye Giriş irsaliyesi Faturalandırıldığında , sonraki çıkış hareketlerine maliyet değerleri atanıyor.(4 den dolayı)

yani test etmeden önceki temennilerim tutmuş oldu.

Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar...
« Son Düzenleme: 22.11.2007, 14:27 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Vay be, 10 yıl önce nelerle uğraşıyormuşuz. :)

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı