Oracle

Gönderen Konu: Oracle  (Okunma sayısı 1668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MAX

• Ziyaretçi
Oracle
« : 16.04.2007, 12:50 »
Merhaba Arkadaslar.
Unitiyi Oracle ile kullanan varmi? Arkadaslar unity Sql ile iyi calisir yoksa Oracle ile?
Bu konuda bir sey bilen varsa lufen paylassin..
Iyi calismalar

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
Oracle
« Yanıtla #1 : 18.04.2007, 00:28 »
Selamlar
tiger ve unity oracle da çalışıyor. Şimdilik oracle ın mssqlden üstünlüğü tartışılamaz fakat 2005 le birlikte bu mesafe iyice daraldı. Hatta bazı işlevlerde mssql2005 in artıları var. Genel olarak işletim sistemi uyumluluğu nedeniyle mssql i tercih etmek daha mantıklı duruyor.
Unity ve Tiger oracle da gayet performanslı ve problemsiz çalışıyor. Tercih sizin uyarlamalarınızın durumu ne örneğin constraint ler gibi çalışan triggerlar yazıyormusunuz. Transaction a uğramadan devreye giren before trigger lar oracle da yaratılabilir. 2005 snapshot larına yada mirror a ne kadar ihtiyaç duyuyorsunuz bu tür işlevlerde oracle da tartışmasız liderlik vardır. Sonuçta bende oracle kullanırken bunun gibi işlevlere duyulan ihtiyaclara göre belirliyorum. Ve kendimde unity i test maksatlı oracle da tiger ı sqlde tutuyorum. Oracle yazılım ihtiyacları için tool ları çok maliyetlidir. Fakat sonuçta database de yapacağınız bazı müdahaleleri logo nun da program yapısı olarak kabul ediyor olması gerekir.
Kolay Gelsin