LOBJECTS - Sipariş Adres Bilgisi Aktarım Hk.

Gönderen Konu: LOBJECTS - Sipariş Adres Bilgisi Aktarım Hk.  (Okunma sayısı 1514 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre.esen@rnd.com.tr

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba Sayın Yetkili

E-ticaret sistemi üzerinde bulunan siparişler ve sipariş'e ait kullanıcıları (cari'leri) logo tarafına LOBJECTS ile sorunsuz bir şekilde aktarabiliyorum.
Fakat e-ticaret tarafında her sipariş için teslimat ve faturası adresi olmak üzere 2 farklı adres bilgisi bulunmakta
Sipariş aktarım işlemi sonrası X bir sipariş için teslimat ve fatura adres bilgilerini logo tarafına nasıl aktarabilirim ?
Konu ile ilgili nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: LOBJECTS - Sipariş Adres Bilgisi Aktarım Hk.
« Yanıtla #1 : 28.04.2015, 11:35 »
Siparis tablolarına yazacaksın ,

Shipinfo Sevkiyat

Shptyp teslimat sekli

SHPagent Taşıyıcı firma

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 29.04.2015, 09:52 »
Merhaba Birol Bey

Sipariş aktarım işlemi yapmadan önce LOBOJECT üzerinde bulunan doAccountsRP methodu ile ilgili Cari'yi logo tarafına aktarıyorum.
Daha sonra logo tarafına aktarılan cari için satış siparişini aktarıyorum. Satış siparişlerini doSalesOrderSlip methodunu kullanıyorum.
Logo tarafından tablo bilgileri için XMLREV4.DOC dosyası iletilmişti. Dosyanın size büyük olduğu için ek olarak ekleyemedim :(
Bahsi geçen method üzerinden sizin bahsetmiş olduğunuz (Shipinfo,Shptyp) alanlarını göremedim.

Kaldı ki ben kargo veya teslimat bilgisi değil de  Sevkiyat ve Fatura Adres bilgisini aktarmak istiyorum.
Örnek

İl = ?
İlçe = ?
Adres = ?
Telefon = ?
Vergi Dariresi = ?
Vergi No = ?

vs. gibi

İyi çalışmalar

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 29.04.2015, 11:28 »
Fatura adresi dedin cari adresmi ?
sevkiyat bilgileri SHIPINFO tablosunda tutulur .

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 29.04.2015, 11:45 »
Tekrardan Merhaba Birol Bey

Fatura Adres'i dediğim sipariş ait kesilen faturanın teslim edileceği adres bilgisidir.

Normalde e-ticaret tarafında bir sipariş'e ait ürünlerin sevk edileceği sevkiyat adres'i ve sipariş'e ait faturanın teslim edileceği fatura adresi şeklinde 2 farklı adres bilgisi bulunmaktadır.

Bu bilgiler cari(müşteri) aynı olsa dahi sipariş bazında farklılık gösterebilmektedir.

Örnek

X bir sipariş'in Teslimat Adresi = Bursa - Fatura Teslimat Adresi = İstanbul ile
Aynı cari'ye ait Y sipariş için Teslimat Adresi = Ankara - Fatura Teslimat Adresi = İstanbul olabilmektedir.

Bu tarz teslimat ve fatura adres bilgilerini sipariş bazında ilgili sipariş'in için nasıl aktarabilirim ?
Yani cari'nin adresi bilgisi değilde sipariş'in adres bilgisi gibi bir durum söz konusu...

İyi günler

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 29.04.2015, 13:59 »
Dostum DB ve yazılım tarafını ' SU 'gibi biliyoruz , ilk yazımda oldugu gibi bunun adı sevkiyat adresi oluyor ve SHIPINFO tablosunda tutuluyor.

ve bu şekilde refere ediliyor .

T-SQL tarafında SHIPINFO ile sipariş tablosu ( ORFICHE ) tablosunu eşleşiyor

OBJECT tarafında doSalesOrderSlip metodunu order.DataFields.FieldByName() ile kullanacaksın

2 günce önce aynı projeyi tamamladım .

hatda ek olarak taşıyıcı ve teslimat bilgileride vardı .
« Son Düzenleme: 29.04.2015, 15:06 Gönderen: ByBirol »

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 29.04.2015, 16:09 »
Yardımlarınızdan ve paylaşımlarınızdan dolayı teşekkürler Birol Bey
İyi çalışmalar