Lobject Kullanımı

Gönderen Konu: Lobject Kullanımı  (Okunma sayısı 1440 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyfullah

• Yeni Kullanıcı
  • *
Lobject Kullanımı
« : 18.04.2016, 17:34 »
Merhaba Arkadaşlar

Lobject dll kullanımı konusunda yaptığım araştırmalar neticesinde uygulama yaptım. Fakat belirli bir süre çalıştırktan sonra Çok zararlı kod uyarısı veriyor. Böyle bir hata alan varmı. Çözümü konusunda bilgi verirmisiniz.

Çevrimdışı seyfullah

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Lobject Kullanımı
« Yanıtla #1 : 21.04.2016, 13:00 »
Bu sorunu çözdüm. Fakat başka bir sorun var. Lobjects.dll dosyasını register ettiğim halde kullanımında kullanıcı bilgilerini ve şirketi kabul etmiyor. İlgili kodlar aşağıdaki gibidir. Yanlış bir kullanım varsa yardım edermisiniz.

sirketNo = Convert.ToInt32(txtFirma.Text);
            Donem =Convert.ToInt32(txtDonem.Text);
            userName = txtKullaniciAdi.Text;
            userPassword = txtSifre.Text;
            UnityObjects.UnityApplication LogoErisim = new UnityObjects.UnityApplication();
            LogoErisim.LogoDB("192.168.10.10\\LOGO\\TIGERENTERPRISE\\Logodb.cfg");

LogoErisim.Login(userName, userPassword, sirketNo, ResmiDonem);
                    LogoErisim.Connect();
                    MessageBox.Show(LogoErisimDurum.ToString());
                    tsDurum.Text = "Logo Bağlantı Sağlanıyor.";
                    MessageBox.Show(LogoErisim.Connected.ToString() + " Firma" + .LogoErisim.CompanyLoggedIn.ToString() + "Firmano"   + LogoErisim.CurrentFirm + " " + LogoErisim.LoggedIn.ToString());
                    if (LogoErisim.Connected == true)
                    {
                        tsDurum.Text = "Logo Bağlantı kuruldu.  " + txtFirma.Text + "  Nolu Firmaya bağlantı kuruldu. ";
                     }
                    else
                    {
                        string Hata = LogoErisim.GetLastError().ToString() + ":" + LogoErisim.GetLastErrorString();
                        LogoErisim.Disconnect();
                    }

Çevrimdışı sezerkupeli

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Lobject Kullanımı
« Yanıtla #2 : 15.12.2017, 15:53 »
Bu problemi ben de yaşıyorum. Server 32 bitden 64 bite geçti napacağımı bilemedim. Ancak bende Visual basic kodlarım çalışıyor sadece C# ile yazdıklarımda bu problemi yaşıyorum. C# ile yaptığım programlarda girişlerde hata almıyorum sadece kayıt eklerken ve ya yasak ederken bu sorunu yaşıyorum. Sorunu çözebilen varsa yardımcı olabilir mi?