IK_Dönem sürelerini değiştirmek _ Çok önemli :(

Gönderen Konu: IK_Dönem sürelerini değiştirmek _ Çok önemli :(  (Okunma sayısı 1459 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nuray Çaylan

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhabalar,

Şirketimizde Bordro Hesaplamaları şu şekilde oluyor.
ÖRN: 01.01.2012 - 31.01.2012 tarihleri arasındaki Aralık dönemi ücretleri için 31.12.2011'e dönem kapatılıyor. Yeni dönem 01.01.2012 tarihine açılıyor. Maaş ödeme puantajları bu açılan dönemde yapılıyor. Daha sonra harcırah, fazla mesai gibi bir ek ödeme veya kesinti var ise ara dönemler açılarak girişler yapılıyor. Mesela 05.01.2012 tarihine açılıyor bu ek ödeme yada kesintiler.

Şimdi ise istedikleri;
Dönemi ay sonuna kapatalım yani Yeni açılmış olan dönem 01.01.2012 olmasında 31.01.2011 olsun. Çünkü biz ödemelerimizi bu rarihte yapıyoruz. Ayrıca Şubat ayında Ücret farkı ve Prim ödemeleri yapılacak. Bu ödemeler Şubat 10 ve 12'sinde olacak.
Ücret farkı Ocak ayına istinaden olduğundan şubat puantajından önce hesaplanmalı.

Şimdi yapmak istediğim şu:

- Benim şu anki dönemim 01.01.2012'de. (Ocak sonu maaşlarım için açılan dönemdir.)
- Bu dönem kapama işlemlerini her ayın sonuna. Şubat ödemesi yapacağıma göre 29.02.2012 yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim. Parametrelerde bir değişiklik yapmam gerekiyor mu?

Şubat ayı için yapacağım işlemler
- 10 Şubat Ücret farkı
- 12 Şubat Prim
- 29 Şubat Sonu maaşı

Bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim. Yedek üzerinde şimdi çalışıyorum. Bulamazsam sinirden ölebilriim. ::)

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: IK_Dönem sürelerini değiştirmek _ Çok önemli :(
« Yanıtla #1 : 06.02.2012, 14:41 »
Ürün Bordro Plus mı !

Çevrimdışı Nuray Çaylan

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: IK_Dönem sürelerini değiştirmek _ Çok önemli :(
« Yanıtla #2 : 06.02.2012, 14:51 »
IK programı.

Bu arada dönemi 10 Şubata kapattım. Ücret farkı girip hesaplattım. Doğru hesapladı. 12 Şubat için dönem kapatarak prim hesaplattım. doğru hesapladı. 29. Şubata dönemi kapatıp maaş hesaplattım. (30 Gün için) Sıkıntı yok. Matrah+Ücret dağılımını doğru hesaplıyor. Fakat Ücret farkı ve Prim hesaplaması yaparken AGİ 'yi çıkarmak gerekiyor. Bu yaptığım sadece testti. Bir hatam var ise bilgi verebilirseniz sevinirim.