terminal den logoyu çalıştırdıgımda zaman aşımı hatası

Gönderen Konu: terminal den logoyu çalıştırdıgımda zaman aşımı hatası  (Okunma sayısı 693 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı soffu

• Yeni Kullanıcı
  • *
Microsoft OLE DB Provider for SQL Server:Zaman aşımı doldu(80004005)Native Error:HYT00(0)

böyle bi hata aliyorum cliconfig ayarlarını yaptım fakat halen baglantı saglayamıyourm serverde sıkıntısız çalışıyo güvenlik duvarı ve virüs programını da kapattım fakat olmadı baglanmadı hep yukardaki hatayı aliyorum yardımcı olabilcek kardeşlerime şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum

vedat_ozer

• Ziyaretçi
Selam

Ilgili db recovery düşmüş olabilir. Sistem yöneticisi ile iletişime geçin  yada çözüm ortağı

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
sunucuda çalışıyor dedinize gore db saglam ;

terminal tarafında network hızınızı kontrol edin , agdan kopyalama yapın hız normalse , katalogu terminale kopyalayıp ordan deneyin ,

terminalden sunucyua ping sunucu ip -t ile paketleri izleyin ,paket kaybı yada 128 altına deger düşüyormu , isim yerine ip ile baglanmayı deneyin , wifi ise wthernet üzerinden deneyin , ethernet 100 mpps ise 1 gpbs e yukseltin,kısacası terminalden sunucuya erşim saglarken paket kaybı oluyor ,

Çevrimdışı soffu

• Yeni Kullanıcı
  • *
sunucuda çalışıyor dedinize gore db saglam ;

terminal tarafında network hızınızı kontrol edin , agdan kopyalama yapın hız normalse , katalogu terminale kopyalayıp ordan deneyin ,

terminalden sunucyua ping sunucu ip -t ile paketleri izleyin ,paket kaybı yada 128 altına deger düşüyormu , isim yerine ip ile baglanmayı deneyin , wifi ise wthernet üzerinden deneyin , ethernet 100 mpps ise 1 gpbs e yukseltin,kısacası terminalden sunucuya erşim saglarken paket kaybı oluyor ,

lmeaning exe 2 saniye gibi bi sürede kopyalıyo sıkıntı yok ping de 128 altına düsmüyo işin garip tarafı bi süre güzel çalışıyo 3-4 ay kadar birden bire bu hale geliyo

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
paket kaybooldugu kesin , zaman aşımı hatasından anlıyoruz bunu , derinlemesine inceleme yapılması lazım .

Çevrimdışı soffu

• Yeni Kullanıcı
  • *
paket kaybooldugu kesin , zaman aşımı hatasından anlıyoruz bunu , derinlemesine inceleme yapılması lazım .

yanlız şöyle bi durum var aynı lokal ağ grubunda birde go3 kulanan iki makine var go3 te bi server bi terminal onlar bu karışıklıga sebep oluyo olabilirmi?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
sanmıyorum , onlar sorunsuz çalışıyormu , işletim sistemleri aynımı .

Çevrimdışı soffu

• Yeni Kullanıcı
  • *
evet onlarda sıkıntı yok sadece go terminal makine bi ara ben terminal makine windowsundamı sorun var diye format atıp sıfırdan kurmuştum bi 3-4 ay sorunsuz çalıştı hızlı bişekilde sonrasında birden bire böyle hata vermeye başladı şuan açıyo ama inanılmaz geç yani goyu tıkladıktan 15 dakka sonra falan menüler geliyo açıldıktan sonra normal tempo devam. garip bi durum var anlam veremiyom.

birde ben anamakine degişikligi olmuştu ilk kurulu olan serverin ismini degiştirdim sonrasında go dizinini yedeklemistim o yedekten tekrar çalıştırdım onun bi etkisi olurmu ilk kuruldugunda server ismi misal   deneme idi sonrasında yeni diye kurdum bu isim değişikligide böyle bi hataya sebep olurmu?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
isimden cozuyorsa sorun olmaz , olmadı host dosyasında tanımla , geçen hafta aynisi oldu etherneti değiştirdim düzelmişti .

Çevrimdışı soffu

• Yeni Kullanıcı
  • *
Bir deniim birol bey yardımlarınız için çok teşekkürler