İŞLEM DÖVİZLİ BAKİYE

Gönderen Konu: İŞLEM DÖVİZLİ BAKİYE  (Okunma sayısı 1672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı secil

• Logo Kullanıcısı
  • **
İŞLEM DÖVİZLİ BAKİYE
« : 24.09.2007, 17:17 »
cari hesap ektresinde işlem döv. borç işlem döv. alacak alanlarını getirdim.Fakat ytl bakiye gibi satır satır bakiye olarak işlem dövizi alanını getirmem lazım.İşlem döviz tutarı o satırın işleminin tutarını getiriyor ama bana bakiyesi lazım...Çok acillll Yardım ederseniz minnettar olurum :'(

İŞLEM DÖV. BORÇ VE ALACAK TANIMLI ALANLARIM

IF([İşlem döviz tutarı]>0,[İşlem döviz tutarı],0)

IF([İşlem döviz tutarı]<0,ABS([İşlem döviz tutarı]),0)

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: İŞLEM DÖVİZLİ BAKİYE
« Yanıtla #1 : 24.09.2007, 18:01 »
ClCalc(FirmNr;Codes;Date1;Date2;Filters;Return;Unit)

bu fonksiyonu kullanarak alabilirsiniz.

Çevrimdışı secil

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #2 : 25.09.2007, 08:55 »
bu fonksiyonu sürekli kullanıyorum ben fakat bu raporda satır satır bakiye olması gerekiyor.bu en son bakiyeyi veriyor.

i.d.borç     i.d alacak       bakiye
50                               50
100                             150
                75               75

yani ytl bakiyesi gibi işlemesi lazım..

Çevrimdışı secil

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 26.09.2007, 17:13 »
_CLCALC([Firma no],[Cari hesap kodu],DATE(01,01,2007),DATE(DAYOF([Cari hesap hareket tarihi]),MONTHOF([Cari hesap hareket tarihi]),YEAROF([Cari hesap hareket tarihi])),"",3,3)

BU FONKSİYON İLE BANA FATURA TARİHİNDEKİ BAKİYEYİ VERİYOR AMA AYNI GÜN BİRDEN FAZLA FATURAM VARSA SAATİN DEVREYE GİRMESİ LAZIM....BU KODA SAATİ İLAVE EDEBİLİRMİYİM???

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 27.09.2007, 16:48 »
tasarımı size göndermeye çalıştım ama başarılı olamadım jpg olarak resmi yüklemek istediğimde beni sistemden atıyor...raporu şöyle yapabilirsiniz ...tasarımda satıra ALAN LİSTESİ 'nden işlem dövizi tutarını seçin ve seçtiğini alanı beyaz (görünmez yapın ) yine satırda sağ tuşa basın ekle--veri alanı--toplam deyin içerik'den de işlem dövizi tutarını seçin...bu şekilde yaparsanız tasarımı istediğiniz raporu alıyoruz..iyi çalışmalar