RAPOR

Gönderen Konu: RAPOR  (Okunma sayısı 2813 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
RAPOR
« : 01.10.2007, 10:54 »
ARKADAŞALR BİR RAPOR LAZIM BANA .... CARİ OLACAK KARŞISINADA O CARİYE YAPTIĞIMIZ TOPLAM SATIŞ RAKAMI GELECEK AMA KDV HARİÇ TOPLAMLARI GETİRECEK  ÖRNEK

A CARİSİ      1.500
B CARİSİ      2.000

ŞEKLİNDE ..BİRDE BU RAPORDA FİLTRELERDE CARİ YETKİ KODU SEÇMELİYİM CARİ YETKİ KODUNA GÖRE RAPOR ALACAĞIZ.

TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: RAPOR
« Yanıtla #1 : 01.10.2007, 11:58 »
cari hesapların listelendiği bi raporda örneğin cari hesap listesi raporuna şu tanımlı alanı ekleyin
tür : sayı
isim : fatura_toplami
formül :
_INVCALC([Firma no],[Cari hesap kodu],DATE(01,01,2007),DATE(31,12,2007),"ITY:[7,8]",2,1)

ITY parametresinin içindeki 7 ve 8 perakente ve toptan satışı temsil etmektedir.

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 01.10.2007, 13:25 »
ÇOOOK TEŞEKKÜR EDERİM....KOLAY GELSİN İSTEDİĞİM OLDU ÇOK TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 01.10.2007, 16:21 »
yanlız bir sorum var ben bu tanımlı alanı cari hesap listesinde tanımladım raporu tarih aralığı verip aldığımda doğru rakamları getirimiyor faturaların toplamını getiriyor bu durumda ne yapmam lazım..yani verdiğim tarih aralığındaki faturaların kdv'siz toplamalrını alıp toplasın ama istediğim tarih aralığında şimdi ne yapabilirim :) ???

Çevrimdışı secil

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #4 : 01.10.2007, 17:04 »
CARİ HESAP LİSTESİNDE TARİH ARALIĞI FİLTRESİ YOK Kİ...

Çevrimdışı secil

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 01.10.2007, 17:14 »
cari hesap ektresinde hareketleri görmeden yani o alanları silerek ve sadece cari hesabı ve net satış tutarı olarak tarih aralığı filtresine göre sonuç veren bu tanımlı alanı kullanabilirsin;

türü; sayı
adı ; tarih aralıklı net satış tutarı

_INVCALC([Firma no],[Cari hesap kodu],DATE(01,01,2007),DATE(DAYOF([Rapor bitiş tarihi]),MONTHOF([Rapor bitiş tarihi]),YEAROF([Rapor bitiş tarihi])),"ITY:[7,8]",2,1)

umarım işinize yarar iyi çalışmalar...

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 02.10.2007, 09:03 »
mrb teşekkürler seçil hnm ama cari listesi raporuna baktıysanız o raporda "rapor bitiş tarihi " diye bir alan yok alan listesinde yani onun için bu tanımlı alanı kullanamayız teşekkürler

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 02.10.2007, 09:17 »
seçil hnm cari hesap ekstresinde deneyin bu tanımlı alanı demişsiniz ama bu tanımlı alan cari hesap eksteresinde de istediğim tarih aralığında ki fatura toplamlarını getirmiyor,tüm fatura toplamlarını getiriyor,bu tanımlı alanı borç alacak toplamları raporunda da denedim ama istediğimiz sonuç dönmüyor

Çevrimdışı secil

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #8 : 02.10.2007, 09:32 »
Tarih aralığı vererek bu tanımlı alan ekstrede ve hareket dökümünde bana doğru sonucu vermekte.Verdiğiniz tarih aralığından sonra cariye ait hareket olduğundan eminmisiniz?

_INVCALC([Firma no],[Cari hesap kodu],DATE(01,01,2007),DATE(DAYOF([Rapor bitiş tarihi]),MONTHOF([Rapor bitiş tarihi]),YEAROF([Rapor bitiş tarihi])),"ITY:[7,8]",2,1)

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 02.10.2007, 09:45 »
filtrelerde tarih aralığında , verdiğim tarih aralığında hareketim kesinlikle var...:)

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #10 : 02.10.2007, 10:13 »
herkese teşekkürler arkadaşlar sorun çözüldü rapor tamamdır kolay gelsin emeği geçen herkese :)

Çevrimdışı secil

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #11 : 02.10.2007, 10:17 »
sevindim...Nasıl cözdüğünüzü öğrenmemde sakınca varmı?

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #12 : 02.10.2007, 10:56 »
mrb :) ırmak hnm çözmüş sorunu ama arkadaşlar siz sanırım birşeyi atlıyorsunuz ben raporu yetki kodu vererek alıyorum mesajımda da ilk olarak bunu belirtmiştim yetki kodu kullandığımda filtrelerde, fatura toplamları kesinlikle yanlış geliyor...ırmak hnm bunu yetki kodu kullanarak mı aldı raporu bunu bilmiyoruz

Çevrimdışı secil

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #13 : 02.10.2007, 13:11 »
Siz ektrede hangi alanları istediğinizi tam olarak yazarsanız ben size bu raporu yapıp mail olarak atabilirim.Bende yetki kodu kullanıyorum fakat sorun gözükmüyor.İsterseniz özelden mail adresinizi verebilirsiniz.
                                                         İYİ ÇALIŞMALAR...

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #14 : 02.10.2007, 16:31 »
ÖZELDEN SİZE MAİL ATTIM SEÇİL HNM CEVABINIZI BEKLİYORUM :)