fatura tutarı getirme

Gönderen Konu: fatura tutarı getirme  (Okunma sayısı 3810 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
fatura tutarı getirme
« : 25.10.2007, 12:47 »
arkadaşlar ben siteyi inceledim ve orada verilen örnekleri denedim sonuç alamayınca size yazmaya karar verdim...

BEN AYRINTILI TAHSİLAT LİSTESİ RAPORUNA FATURALARIN NET TOPLAMIDA GELSİN İSTİYORUM HER FATURANIN NET TUTARI NE İSE ONU YAZSIN İSTİYORUM

daha önce elif hnm'ın bu şekilde bir sorunu olmuş ersoy beyin verdiği tanımlı alanları denedim ama sonuçta şöyle birşey ortaya çıkıyor bir fatura birden fazla hareket ile kapanmışsa eğer o faturayı kapatan tek tahsilat bakiyesini görüyor tanımlı alan

alanlar şöyle:

TÜR    ALAN ADI     FORMÜL

METİN   PAİD           _SQLINFO("R9.paid","LG_001_01_PAYTRANS",[Q_PAY]=[Q_ftr_ref] AND R9.trCode=8 AND R9.closingRate=1)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SAYI      Q1              R9.paid
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
METİN   Q_PAY           "STR(R9.ficheRef)"
METİN   Q_ftr_ref       "STR(R8.logicalRef)"
METİN   Q_Field_Kapanan "V.PAID"
METİN   Q_Table          "LG_001_01_INVOICE Z , LG_001_01_PAYTRANS V"
METİN   Q_Where_01       "Z.FICHENO='"+[Kapatan İşlem Belge No]+"' AND V.FICHEREF=Z.LOGICALREF AND Z.TRCODE=8 AND V.TRCODE=8 AND V.CLOSINGRATE=1"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
METİN   Q_Where_02       "Z.FICHENO='"+[Kapatan İşlem Belge No]+"' AND V.FICHEREF=Z.LOGICALREF AND Z.TRCODE=8 AND V.TRCODE=8 AND V.CLOSINGRATE=0 AND CANCELLED=0"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
METİN   Q_SQL_Kapanan    _SQLINFO([Q_Field_Kapanan],[Q_Table],[Q_Where_01])
SAYI     Q_SQL_Kapanmayan  VAL(_SQLINFO([Q_Field_Kapanan],[Q_Table],[Q_Where_02]))
Q_SQL_Kapanan     ALANI O FATURAYI KAPATAN TAHSİLATLARI GETİRİYOR AMA O FATURAYI KAPATAN TEK TAHSİLAT TUTARINI GETİRİYOR .ÖRNEK : 1.000 YTL'LİK FATURAYI 500,300 YTL'LİK TAHSİLATLAR KAPATIYOR DİYELİM Q_SQL_Kapanan ALANI SADECE 500 YTL'Yİ GÖSTERİYOR DİĞER 300 YTL 'Yİ EKLEMYİOR YANİ TOPLAM TAHSİLAT 800 YTL O FATURAYA İSTİNADEN AMA BU ALAN SADECE 500 YTL'Yİ ALIYOR

BEN TANIMLI ALAN YAPIP (AYRINTILI TAH.LİSTESİNDE) VERİ ALANLARINDAN INVOICE ALANINDAN NET TOTAL ALANINI GETİRMEYE ÇALIŞTIM RAPORA AMA BOŞ GELİYOR...ŞİMDİ BEN BU RAPORA FATURAALRIN TUTARLARINIDA NASIL GETİRECEĞİM  ???

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
fatura tutarı getirme
« Yanıtla #1 : 25.10.2007, 12:58 »
Merhabalar ; Böyle bir dizayn için Çabalarımız olmuştu doğrudur.Elif Hn ın konusunun linkini verebilirmisiniz bulamadım. :(
inceleyip , duruma göre neler yapabiliriz bakalım
kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: fatura tutarı getirme
« Yanıtla #2 : 25.10.2007, 13:34 »
http://www.logodestek.gen.tr/index.php?topic=1106.0

SAYFAYI AÇTIĞIM ZAMAN ADRES ÇUBUĞUNDAKİ LİNK BU ŞEKİLDE ERSOY BEY
AMA BAKTIM SİTEDE ARA KISMINDA ACİL RAPOR YAZINCA DA GELEN SAYFADA GÖRÜNÜYOR...BEN ZATEN O SAYFADAN ALDIM YUKARDA GÖNDERDİĞİM TANIMLI ALANLARI SİZİN CEVABINIZDI YANİ O ALANLAR TEŞEKKÜRLER :) YANLIZ YAZDIĞIM SORUN ORTAYA ÇIKIYOR  AYRINTILI TAHSİLAT LİSTESİNE GÖRE DEĞİŞTİRDİM ALANLARI BEN TEŞEKKÜR EDERİM

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
fatura tutarı getirme
« Yanıtla #3 : 26.10.2007, 14:52 »
ERSOY BEY MRB...

BU FATURA TUTARI GETİRME KONUSUNA BAKABİLDİNİZ Mİ BEN İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIM YANİ ASLINDA BEN AYRINTILI TAHSİLAT LİSTESİ RAPORUNA FATURALARIN KARŞISINA O FATURALARIN NET TUTARLARINI GETİRSEM İŞİM ÇÖZÜLECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR...SİZ BİR RAPOR YAPMIŞSINIZ ELİF HANIMA ORADA DA FATURA İÇİN GELEN TAHSİLAT TUTARI GELİYOR TANIMLI ALANINIZDA BEN O ALAN ÜZERİNDEN GİDİP TÜM TAHSİLATLAR İLE KAPANMAYAN FATURA TUTATARINI TOPLATIM FATURANIN NET TOPLAMINA ULAŞABİLİRİM DİYE DÜŞÜNDÜM AMA O ALANDA DA BİR FATURAYI KAPATAN TÜM TAHSİLAT TUTARLARI DEĞİL FATURAYI KAPATAN TEK TAHSİLAT TUTARI BAKİYESİNİ GÖRÜYORUM ...NASIL YAPARIZ BİLMİYORUM YANİ FATURALARIN TUTARI GELSE YETERLİ BANA
TEŞEKKÜR EDERİM

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #4 : 26.10.2007, 15:27 »
ERSOY BEY MRB...

BU FATURA TUTARI GETİRME KONUSUNA BAKABİLDİNİZ Mİ BEN İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIM YANİ ASLINDA BEN AYRINTILI TAHSİLAT LİSTESİ RAPORUNA FATURALARIN KARŞISINA O FATURALARIN NET TUTARLARINI GETİRSEM İŞİM ÇÖZÜLECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR...SİZ BİR RAPOR YAPMIŞSINIZ ELİF HANIMA ORADA DA FATURA İÇİN GELEN TAHSİLAT TUTARI GELİYOR TANIMLI ALANINIZDA BEN O ALAN ÜZERİNDEN GİDİP TÜM TAHSİLATLAR İLE KAPANMAYAN FATURA TUTATARINI TOPLATIM FATURANIN NET TOPLAMINA ULAŞABİLİRİM DİYE DÜŞÜNDÜM AMA O ALANDA DA BİR FATURAYI KAPATAN TÜM TAHSİLAT TUTARLARI DEĞİL FATURAYI KAPATAN TEK TAHSİLAT TUTARI BAKİYESİNİ GÖRÜYORUM ...NASIL YAPARIZ BİLMİYORUM YANİ FATURALARIN TUTARI GELSE YETERLİ BANA
TEŞEKKÜR EDERİM

Merhaba Irmak ,

Konu ile ilgli bir açıklamayı ELİF Hn ın açtığı konuya eklemiştim...
sorunu henüz çözebilmiş değilim... >:(
 Bir "SUM" eklenecek..o kadar... ;)

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 26.10.2007, 16:35 »
hımmm tamam o zaman  :) eğer çözdüğünüzde paylaşırsanız çok sevinirim ben :) teşekkürler

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #6 : 26.10.2007, 17:02 »
ERSOY BEY MRB...

TEŞEKKÜR EDERİM

Merhaba Irmak ,

Konu ile ilgli bir açıklamayı ELİF Hn ın açtığı konuya eklemiştim...
sorunu henüz çözebilmiş değilim... >:(
 Bir "SUM" eklenecek..o kadar... ;)

Elif_Kapanan Tanımlı alanını şu şekilde değiştirirsen istediğin sonuca ulaşıyoruz...

VAL(_SQLINFO("SUM(V.PAID)",[Elif_Table],[Elif_Where_01]))

kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 26.10.2007, 17:25 »
yaptım ama boş geliyor :( herhangi bir rakam gelmiyor türü sayı yaptım metin yaptığımda zaten bişey gelmiyor başına da val getirdiğiniz için sayı yaptım ama )

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
fatura tutarı getirme
« Yanıtla #8 : 26.10.2007, 17:35 »
Bende Mükemmel çalışıyor , senin kodlarında bir eksiklik olmalı ..
« Son Düzenleme: 26.10.2007, 17:54 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 26.10.2007, 17:47 »
elif_kapanan diye bir alan yok sitede baktım daha önce yazdığınız cevaba ....elif_sql_kapanan var ama ben yinde

VAL(_SQLINFO("SUM(V.PAID)",[Elif_Table],[Elif_Where_01])) bu şekilde bir tanımlı alan ekledim sayı türünde elif_table diye alan var elif_where_01 diye alan var ayrıntılı tahsilat listesine görede R KODLU alanları da değiştiridim elif_sql_kapanan alanı hala tek tahsilat görüyor ama eklediğim VAL(_SQLINFO("SUM(V.PAID)",[Elif_Table],[Elif_Where_01]))
bu alan boş geliyor ...e sizde de sonuç getiriyormuş

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #10 : 26.10.2007, 17:52 »
siz satış faturaları dökümünde yapıyorsunuz raporu bense ayrıntılı tahsilat listesin de ..bundan kaynaklanan bi sorun olabilir mi...R ile başlayan alanları değiştiridim bunu da göz önüne alırsak ???

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #11 : 26.10.2007, 18:00 »
siz satış faturaları dökümünde yapıyorsunuz raporu bense ayrıntılı tahsilat listesin de ..bundan kaynaklanan bi sorun olabilir mi...R ile başlayan alanları değiştiridim bunu da göz önüne alırsak ???

bu görüntüye göre ilk üç satırı yeniden yazarsanız problem kalmayacaktır.

ELİF_Yeni_KAPANAN alanını siz yaratacaksınız  ;D
« Son Düzenleme: 26.10.2007, 18:02 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #12 : 27.10.2007, 09:52 »
ersoy bey tamam oldu :) o faturayı kapatan toplam tahsilat tutarı geliyor şimdi tek şey kaldı

_SQLINFO([Q_Field_Kapanan],[Q_Table],[Q_Where_01])   bu alanı sayısal yapmam val komutu içinde olmuyor daha önceki bölümlerde yazılanları okudum
"CONVERT(VARCHAR,SUM(VATAMNT)) bu tanımları kullanarak sayısala çevireceğimi anladım ama bunları kullandığımda sonuç alamadım çünkü doğru yapamadım biliyorum

_SQLINFO([Q_Field_Kapanan],[Q_Table],[Q_Where_01])   bu alanı metin değil sayı olarak getirmeliyim  ::)

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #13 : 27.10.2007, 09:56 »
Bölgesel ayarlar için gönderdiğim bir mesaj vardı...Bölgesel ayarları benimki gibi yaparsanız CONVERT komutunu kullanmak zorunda kalmayacaksınız..ve istediğiniz hesaplamaları yaptırabileceksiniz...

link http://www.logodestek.gen.tr/index.php?topic=1210.0
« Son Düzenleme: 27.10.2007, 09:59 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
fatura tutarı getirme
« Yanıtla #14 : 27.10.2007, 10:19 »
ama bölgesel ayarları değiştirmem mümkün değil sistemde çalışan bi programımız daha var bölgesel ayarları değiştirdik bu program özel yazılım o programlarda sorun çıktı ...sanırım bölgesel ayarlarla olmayacak gibi diğer program olmasa... :(:(:(