Satış faturası fiyatlandırması

Gönderen Konu: Satış faturası fiyatlandırması  (Okunma sayısı 739 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 25ERZURUM25

• Yeni Kullanıcı
  • *
Satış faturası fiyatlandırması
« : 03.04.2010, 14:02 »
Selam...

Ben önceden SQL ETA muhasebe programı kullandığım için Logo Alınteri programına yabancıyım suan yeni başladığım bir firmada Logo Alınteri programı kullanılıyor. Sorum, Alınteri programında Satış fatusı bölümünde malzeme kodu girildikten sonra fiyatlandırmada normal olarak KDV düşülerek giriliyor ve program kendisi KDV ekleyerek toplam alıyor. Ama satış yapan arkadaşlar satılan ürünü KDV li fiyattan sattıkları için ben programa girişierde her ürünü kalem kalem KDV düşerek giriş yapıyorum. Bunun çözüm yolu nedir..

Programın acemisiyim detaylı bilgi alabileceğim bir kullanım kılavuzu veya yardım rica ediyorum.

saygılarımla
Veli YILMAZ
Haktan Ticaret Erzurum

Çevrimdışı cinarbil

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Satış faturası fiyatlandırması
« Yanıtla #1 : 03.04.2010, 16:10 »
İyi günler
logo Alınteri, LKS2 ve go versiyonlarında  toptan satış faturası secilince sizin belirttiğiniz sıkıntı var.
çözüm ya iyi bir makro yazacaksınız veya parakende satış faturası  kullanın

Çevrimdışı 25ERZURUM25

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 04.04.2010, 16:20 »
CINAR BEY...

ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM. MAKRO YAZMAK KONUSUNDA BİLGİM YOK DETAYLI BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM. AYRICA HERHANGİ BİR YERDEN KULLANIM KLAVUZU BULABİLİRMİYİM.

TEŞEKKÜRLER
VELİ YILMAZ

Çevrimdışı mahmutbeyli

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 04.04.2010, 23:58 »
İyi günler
logo Alınteri, LKS2 ve go versiyonlarında  toptan satış faturası secilince sizin belirttiğiniz sıkıntı var.
çözüm ya iyi bir makro yazacaksınız veya parakende satış faturası  kullanın

Zamanında bende Alınteri kullanmıştım..Aynı sorunu Perakende Satış faturası ile çözmüştüm...mantık prekendede KDV dahil Toptanda ise + KDV