ilk defa şirket açmak

Gönderen Konu: ilk defa şirket açmak  (Okunma sayısı 1804 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Yeni Kullanıcı
  • *
ilk defa şirket açmak
« : 30.09.2007, 17:47 »
@ arkadaşlar Ben logo go almayi düsünüyordum bunun icin logo firmasi ile gerekli görüşmeleri yaptim. Ama almadan önce logo go nun benim icin uygun olup olmadığını test etmek istedim ve bunun için de logo nun ftp sitesinden demo yu download ettim. cari kart malzeme kartı bilgilerini girdim. bunlarda sorun yok .. benim istedigim su anda mevcut fiili stok bilgilerimi ve kasamda görünen miktarı nasıl tanımlarım.. stogumda görünen miktarlar gibi.. bir de alimlarda ve satimlarda açık hesap calistigimda cari kart üzerinden ödeme yaptığımda yönetici ekraninda yine borç görünüyor.. bende ki sürüm 1.065 demosu yanii...

Eğer logo go daki bu eksikleri çözüp el aliskanligim olursa kesinlik ile bu ürünü almayi düsünüyorum.. cok hosuma gitti... bir de illa bu programi ögrenmek icin kurs mu görmemiz lazim.. bir egitim cd si yada kitabi veriliyormu aldigimizda... çünkü benim eğitim için zamanim olmayacaktir.. bu yönde görüslerinizide bildirirseniz çok sevirim.. tüm arkadaslarimiza iyi günler dilerim...

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: ilk defa şirket açmak
« Yanıtla #1 : 30.09.2007, 20:26 »
go paketini seçerek iyi bi tercih yapacağınızı şimdiden söyleyebilirim.
kasa için açıış fişi oluşturmanız lazım tabi onun için kasayı oluşturmalısınız.
kasa menüsünde kasa kartlarında kasayı tanımadıktan sonra kasa işlemlerine girip sağ tıklatıp kasa menüsnden kasa açılış borç ve alacak fişlerini oluşturmanız gerekiyor. stok içinde stok menüsü altında diğer malzeme fişlreinde alt taraftaki fiş türünü 14 devir fişi yaparak elinizdeki mevcut stoğu stok kartlarını seçerek işlyebilirsiniz. go paketindeki yönetici konsolu yaptığınız tahsilatları borç kapama yapmadığınızda sanki almamışsınız gibi gösterir.

Çevrimdışı tufan

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 01.10.2007, 09:05 »
Göstermis Oldugunuz ilgi icin cok tsk ederim.. Go nun demo paketini inceledikten sonra ve elim alistiktan sonra tahminimce alicam. gibi. Böyle bir yatirim yaptrimak icinde öncelik ile birseyleri ögrenmeli ve bunlari yapabildigimi göstermeleyim.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #3 : 01.10.2007, 12:21 »
@ arkadaşlar Ben logo go almayi düsünüyordum bunun icin logo firmasi ile gerekli görüşmeleri yaptim. Ama almadan önce logo go nun benim icin uygun olup olmadığını test etmek istedim ve bunun için de logo nun ftp sitesinden demo yu download ettim. cari kart malzeme kartı bilgilerini girdim. bunlarda sorun yok .. benim istedigim su anda mevcut fiili stok bilgilerimi ve kasamda görünen miktarı nasıl tanımlarım.. stogumda görünen miktarlar gibi.. bir de alimlarda ve satimlarda açık hesap calistigimda cari kart üzerinden ödeme yaptığımda yönetici ekraninda yine borç görünüyor.. bende ki sürüm 1.065 demosu yanii...

Eğer logo go daki bu eksikleri çözüp el aliskanligim olursa kesinlik ile bu ürünü almayi düsünüyorum.. cok hosuma gitti... bir de illa bu programi ögrenmek icin kurs mu görmemiz lazim.. bir egitim cd si yada kitabi veriliyormu aldigimizda... çünkü benim eğitim için zamanim olmayacaktir.. bu yönde görüslerinizide bildirirseniz çok sevirim.. tüm arkadaslarimiza iyi günler dilerim...

Merhabalar , Tufan Bey ;

Bende , Logo Go yu tercih edecek olmanızı şimdiden tebrik edeyim :)

Logo Go nun eğitimlerine zaman ayıramayacak iseniz , GO almayın eski yazılımınızdan yola devam edin  ;)

Varsayalım , firmanızda bir hırsızlık olayı oldu ve acil ENVANTER yapmanız gerekiyor...O envanter için gerekli olan 5-6 saati GO eğitimine ayırabilirsiniz.... ;)

Varsayalım , Cumartesi günü oynanması gereken futbol maçları ertelendi , evde oturacağınıza firmanıza gelin ve 1-2 saat GO öğrenin...

Forumlarımızı dikkat ile takip ederseniz , Teknik konular dışında sorular soruların %80 inin eğitim yetersizliği olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz...

Eğitim ŞART !  ;)

iyi çalışmalar , kolay gelsin....

Çevrimdışı tufan

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 01.10.2007, 20:56 »
@lsuersoy  cevabınız için tsk ederim

Logo go nun eğitimine söyleki zaman ayıramam bulundugun yer ufak bir yer ki buralara yakın bir yerlerde logo eğitiminin verilmesi zor. ve benim hafta sonumda dahil olmak üzere pek vaktim olmuyor. du anda gonun demosunu indirdim bir inceledim. Ticaret meslek lisesi mezunu olmam ve bilgisayara olan özel merakımdan dolayı proğramı çözmek çok zor olmuyor ama tabiki proğrama tamamen yabancı olmanın verdiği bir tedirginlik var. bazı konularda bir kaç örnek gösterildiginde cabuk anlayacağımı tahmin ediyorum. ve tedirginliğimdeki bir diğer hususta proğramı satın aldırdık . ve ben bundan istelinen performansı alamaz isem benim tarafımdan yaptrıılmış olan bir yatırımın çöpe atıldığı hususu gündeme gelirki buda hiç hoş bir durum olmaz.

Kurmuş oLdugum demo üzerinde ara sıra çalışmalarda bulunuyorum. ve bugun logonun il deki sorumlusu arkadaş ile görüştüm benim logo go dan istediklerim hakkinda bir döküman hazırladım ve kendisine bunu gönderdim. Bu döküman üzerinde belirlemis olduğum maddeler i incelemesini ve çözüm imkanlarının mevcut olup olmadığını belirtmesini istedim. Hatta mümkün ise kendisinin demo program üzerinde istediklerimi örnek olarak sunabilmesinin mümkün olabilmesini de istedim ki . bu sunumuda iş yerinde incelersek ve istediklermiz tam olarak yapılabilirse. Sanırım bize sadece logo go yu aLmak kalicaktir..

Eger @ arkadaşlar sizler de sorularına yardımcı oluruz diyorsanız hazırladığım döküman maddelerini buraya koymak benim için büyük mutluluk olur.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #5 : 02.10.2007, 09:44 »
Tekrar Merhabalar Tufan Bey ;

Her ne kadar zaman yaratmaya ilişkin esprili bir yaklaşım sergilemiş olsam da , gerçekten günümüzün en önemli sorunu ZAMAN.

Ben GO paketinin demosunu incelemedim , ama Tiger2 demosu üzerinde yapılabilecekleri bende TEST ediyorum.

Forum sitesinde ; GO konusunda tecrübe kazanmakda olan bir çok arkadaş var.

Eğer ; GO ile gerçekleştirmek istediklerinizi maddeler halinde bu bölümde ayrıntıları ile yazabilirseniz , doyurucu cevaplar alabileceğinizi umuyorum.

kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı tufan

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 02.10.2007, 10:53 »
@ Isuersoy tekrardan merhalar aşağıda hazırlamış oldugum döküman mevcut bu sorularım a cavap bulabilirsem cok memnun olurum
Logo Go Hakkındaki Sorular

1.   Cep telefonları için IMEI takibi yapılabilirmi,
2.   Cihazlar firmadan alındığında 0 ( sıfır ) cihaz olarak stoklarda tanımlanır ve bu cihazlar müşteriye satıldıktan sonra müşteriden geri alındığında 2. (ikinci ) el statüsü kazanır. Aynı IMEI nin hem 0 cihaz hemde daha sonra 2. el grubunda yer alması mümkün olur mu .  Raporlama imei üzerinden yapıldığında kimden ne zaman geldigi raporlanabilirmi
3.   Stokda mevcut bulunan (gercek stok ) cihazların satış değerlerinin toplam listesi , Stokda bulunan cihazların giriş degeri ve ortalama değerlerinin listesi bir arada ve ayrı ayrı yapılabilirmi. Farklı stok grupları hepsi bir arada listelenebilir mi.. Ör: Cep tel ve kontörler vb. hepsi bir yada Sadece cep tel listesi veyahut ta kontör listesi gibi
4.   KDV detaylarının raporu alınabilirmi Ödemekle yükümlü olunan KDV yada KDV alacagının  listesi gibi
5.   Stok ta mevcut bulunan cihazların IMEI listesi vede Belirli tarihler arasında satışı gerçekleşmiş olan cihazların IMEI lerinin listesi alınabilirmi
6.   Hat Stok takibi Yapılabilirmi
•   Hat stok listesi için GSM numarası ve seri no girişi alanlarına imkan varmı ?
•   Hat satışlarında GSM numarası girilerek hat şatışı gerçekleştirilip o hat stokdan düşebilirmi
•   Satılan hatların sorgulaması detaylı olarak yapılabilirmi
•   Hat satışlarının Aylık olarak hangi numaranın kime satıldığına dair rapor Operatör bazlı ( Turkcell , Vodafone, Avea ) detaylı raporu alınabilirmi
7.   Çalışılan firmalara ilişkin hesap özetlerinde belirlenen tarihler arasında cari hesap ekstresi alınabilirmi. Alınabilirse belirlenen tarihler arasında yapılan işlemlerin deyaları görüntülenebilirmi Ör: A firması bir hafta x kadar cihaz y kadar kontör alımı yapmıştır gibi
8.   Her firma için ürünlerin fiyatları ayrı tanımlanabilir mi Ör: A firması na x malzemesi 10 ytl B firmasına x malzemesi 12 ytl gibi
9.   Dönemsel ciro raporlanabilirmi Tüm girişler ve cıkışlar
10.   Sadece yapılan satışların Kar- Zarar raporu alınabilirmi , Haftalık, Aylık 3 aylık dönemler gibi.
11.   Açık Hesap çalışılabilirmi,
12.   Borçlu hesapların ve alacklı hesapların dökümü alınabilirmi
13.   Satılan ürünlerin POS satışlarında pos cihazlarının kesinti oranları tanımlanarak net ele gececek tutar kasa hesabına aktarılabilir mi. Bu aktarma işlemi program tarafında ototmatik olarak yapılan işlemin ertesi günü hesaba gececek sekilde aktarımı olurmu
14.   Yazar kasa Z raporları işlenmesi nasıl olur
15.   İstendiğinde Günlük satışlar tüm detayları ile raporlanabilirmi
16.   Barkod ile satış işlemi gercekleşebilirmi
17.   Belirli ürünlerde stok seviyesinde azalma olduğunda stok miktarınız azalıyo diye uyarı verilebilirmi
18.   Çalışılan firma bazında detaylı rapor alınabilirmi.. Ör: x firması ile x ayda y kadar ciro yapılmıştır. X firmasında alınan ürünlerin listesi gibi
19.   Logo go ürünü tarafımızdan satın alındığında proğram ile birlikte yardımcı bir doküman veriliyor mu , telefonla destek imkanı şartları nasıl, yerinde destek imkanı nasıl. Yeni bir sürümü ciktiginda versiyon yükseltme şartları nelerdir. ?

Çevrimdışı Hüseyin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 05.10.2007, 00:17 »
selam bu sormuş olduğunuz soruların çoğunun cevabı go da mevcut olmayan bir iki soru kafama takıldı o kısımlarıda arayüz uyarlama ile çözebileceğimizi biliyorum. size lazım olan logo go konusunda vereceğiniz olumlu olacak karar ve eğitimi mutlaka almanızdır. ürünü aldığınız firma size bu listelemiş olduğunuz konular hakkında eminim destek olacaktır.

Çevrimdışı tufan

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 05.10.2007, 09:31 »
ben bölgemdeki arkadas a bu sorularmi mail olarak gönderdim kensini aradim . aradan zaman gecmesine ragmen geri dönüs ve bilgilendirme gerceklesmedi . Belki sorularim dogrultusunda bir calişma yapip sunabilir. Bu nedenlede dönmemiş olabilir. Biraz daha bekleyelim. Kendisinden olumlu bir yanıt alirsam sorularimin cevabini bulursam . Bir tek go yu almak kaliyor ve de isteklerime cevap verirse kararim alinmasi yönünde olacaktir.. Temsilci arkadasdan haber beklemekten baska bir sey yok su anda