Ek yazılım tanıtımı yapmak için gerkenler

Gönderen Konu: Ek yazılım tanıtımı yapmak için gerkenler  (Okunma sayısı 3052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Navigator- Hbv Software

• Logo Uzmanı
Değerli arkadaşlar :

Logo ürünlerine ek yazılım yapabilmek için Logo'nun çözüm ortağı olmak gerekmektedir. Logo çözüm ortağı olmayan firmaların veya object kullanılmadan yapılzn yazılımların tanıtımları silinecektir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz...
www.logodestek.gen.tr

Çevrimdışı destekciyim

• Yeni Kullanıcı
  • *
Çok komik,
« Yanıtla #1 : 11.02.2010, 22:48 »
Değerli Arkadaş,

Neden böyle bir ayrımcılık yaptığınızı anlamakta zorluk çekiyorum.

Yazılım doğası gereği serbest veya açıktır.
İsteyen başarılı, yeterli ve talep olduğu sürece kullanılmasında da bir sakınca olamadığı gibi.

LBS de olmayan böyle bir şartın sizde olması dahada trajik...

Saygılar.

• Logo Uzmanı
Ynt: Ek yazılım tanıtımı yapmak için gerkenler
« Yanıtla #2 : 16.04.2010, 18:01 »
Logo'da nasıl böyle bir şart yok?. Uyarlama yapmak için ilk kural çözüm ortağı olmak çözüm ortağı olmak için ilk kuralda 2 ADET..! uyarlama uzmanı çalıştırmak...

Çevrimdışı oneblood

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 16.05.2010, 02:14 »
merhaba, nasıl logoda böyle bir zorunluluk var, logo şöyle mi diyor siz bu programı alın uyarlama yazdırmak için ise benim çözüm ortağıma gidin, ben comobject ve object designer programlarına sahip olmam sebebi ile database yapısınıda biliyorsam ve yazılım dilinede vakıfsam, bu konuda yazılım üretebilirim, ama belkim logodan destek almam gerektiği yerde bana yardım etmek istemeyebilir, bu hakkı var microsoft da böyle durumlarda çözüm ortaklarına yönlendiriyor, ama program geliştirenlere neden üretiyorsunuz demiyor.

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 17.05.2010, 09:55 »
merhaba, nasıl logoda böyle bir zorunluluk var, logo şöyle mi diyor siz bu programı alın uyarlama yazdırmak için ise benim çözüm ortağıma gidin, ben comobject ve object designer programlarına sahip olmam sebebi ile database yapısınıda biliyorsam ve yazılım dilinede vakıfsam, bu konuda yazılım üretebilirim, ama belkim logodan destek almam gerektiği yerde bana yardım etmek istemeyebilir, bu hakkı var microsoft da böyle durumlarda çözüm ortaklarına yönlendiriyor, ama program geliştirenlere neden üretiyorsunuz demiyor.

neden üretiyosun demiyor ki arkadaşlar. bu sitede yayınlanması için bu şart aranıyor o kadar.

Çevrimdışı destekciyim

• Yeni Kullanıcı
  • *
Yazılım dünyası nereye gidiyor?
« Yanıtla #5 : 11.01.2011, 15:52 »
Evet yazılım dünyası nereye gidiyor?
Siz nereye
Bilgilendirme, Paylaşım bunlar güzel şeyler.
izin vermiyoruz, yasak, olmaz vb çağdışı zihniyetlerin iltihabı...
Koca dev yazılım firmaları enerjilerini insanlar gelsin bizim ürünlerimizle
çalışan yazılımlar yapsın diye milyonlar harcıyorlar...
Zaten durum böyle olmasaydı burada kayıtlı üyelerin ya çoğu başka işler yapıyor olacaktı
yada boşgezer....
Birde bizimkilerin durumuna bak...
birde kraldan çok kralcılar var...
onların durumu çok vahim çok....
« Son Düzenleme: 11.01.2011, 15:55 Gönderen: destekciyim »

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 11.01.2011, 16:43 »
Logo 30 sene onlarca yazılımcıyla çalışarak ortaya programlar çıkartmış. Ayrıca bu işin bir kapitali var arkadaşlar. Adamlar hayal satmıyor , program satıyor. Güçlü olan kuralları koyar. İsterse çözüm ortaklığı bile vermez yani...

Çevrimdışı zxcvbnmöç

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #7 : 11.01.2011, 16:48 »
unutmayalım  "Müşteri daima haklıdır "

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #8 : 14.01.2011, 03:10 »
Merhaba,

Bu kuralı alan yöneticilerden birisi olarak bu kurala tepki veren arkadaşlara soruyorum. Eğer bu soruya doğru cevabı verecek olurlarsa bütün bu yasakları kaldıracağım ve her şeyi serbest yapacağım.
Hatta daha önceden geliştirmek istediğim bir proje vardı başladık ama yarım kaldı, yürümedi.
Proje "Açık kaynak kodlu logo projeleri" idi.

Şimdi öncelikli olarak forumlardan biraz bahsetmek istiyorum.
Forumlar kullanıcıların girip sorularını aradığı,
cevap bulamaz ise soru olarak sorduğu ve cevabını beklediği,
daha sonraki kullanıcılarında bu cevaplara ulaştığı bir site
Durum böyle olunca burada verdiğimiz her bilgi çok önemli
çünkü verdiğimiz bilgiler doğrultusunda verileriniz üzerinde oynamalar oluyor.
Verilerinizi kaybetme riskiniz çok yüksek

Şimdi soruma geliyorum;
Benim 20 GB bir vertabanım var,
Burada yayınlanan bir yazılımı aldım kurdum.
Bir baktım veritabanım bozulmuş verileri allak bullak olmuş
BUNUN HESABINI KİM VERECEK?

Biz burada insanlara yardım etmenin dışında ilk önceliğimiz veritabanlarına zarar vermemek.

Bu yüzden böyle bir karar alınmıştır.

Yukarıda da söylediğim gibi soruma cevap verebilirseniz, buyrun beraber yayınlayalım.

Kolay gelsin.
Logodestek.gen.tr Ekip Lideri

merek1983

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 18.07.2011, 16:48 »
Merak etmeyin logo bütün uyarlamaları kendi paket programı altına topluyor :D az kaldı

Çevrimdışı asmin80

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #10 : 25.02.2016, 14:00 »
Merhabalar;

Her şeyden önce bu forumun kurulması ve ticari bir konuda bu denli paylaşım yapılması destekliyorum. Çok fazla takip edemesem de zaman buldukca konuları izlemeye ve katkıda bulunmaya çalışıyorum.
Emeği geçen herkesin eline sağlık.

Bu forumun en nihayetinde (en azından son kullanıcı için) paylaşım ortamı olduğunu bilerek ve Proje tanıtımları silinen biri olarak cevap vermek istiyorum.
Öncelikle yetkinlik olarak Logo Object ve Object Designer belgesine sahip, net olarak 10 yıldan fazla bu işi yapan biri olarak konuşuyorum.

Benim yazdığım veya yönettiğim her projede için, projemde ki her satır kodun, projede ki her hatadan ve bundan kaynaklı her bir "bit" lik datanın arkasındayım ve sorumluluğunu alıyorum.
Hiç birimiz mükemmel değiliz hatalar bu işin içinde var sonuç olarak iş yazılımcının (ekibin,şirketin) sorumluğunda dır, sizleri kimse sorumlu tutmaz, tutamaz.

Kaldı ki bu var saydığınız risklerin tamamı çözüm ortakları içinde geçerli. Siz çözüm ortağı olunca herkesin yazdığı projeye garanti verebiliyor musunuz?
Bundan dolayı ya tüm programları silinmesini yada herkes için açık olması gerektiğini, bu şekilde adaletsiz olduğunu düşünüyorum.
Siz derseniz ki sadece kendi programlarımızı tanıtacağız o ayrı tabi...

Son olarak şunu belirterek konuyu site yöneticilerinin kararına bırakıyorum.
Uzun süre Çözüm ortaklarında çalışarak projeler geliştirdim, ne hatalar yapıldığını bende sizler gibi şahit oldum. Çözüm ortalığı maalesef her şeyi çözmüyor.

Piyasada kendine laf ettirmeyen bir sürü çözüm ortağının yarım işini ekip olarak toparlayıp müşteriye teslim ettik. İnsanların (şirketlerin) logo bayisi - çözüm ortağı olmaması işi bilmediği anlamına gelmiyor.

Emekleriniz için tekrardan teşekkür ederim.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #11 : 26.02.2016, 00:47 »
Merhabalar;

Her şeyden önce bu forumun kurulması ve ticari bir konuda bu denli paylaşım yapılması destekliyorum. Çok fazla takip edemesem de zaman buldukca konuları izlemeye ve katkıda bulunmaya çalışıyorum.
Emeği geçen herkesin eline sağlık.

Bu forumun en nihayetinde (en azından son kullanıcı için) paylaşım ortamı olduğunu bilerek ve Proje tanıtımları silinen biri olarak cevap vermek istiyorum.
Öncelikle yetkinlik olarak Logo Object ve Object Designer belgesine sahip, net olarak 10 yıldan fazla bu işi yapan biri olarak konuşuyorum.

Benim yazdığım veya yönettiğim her projede için, projemde ki her satır kodun, projede ki her hatadan ve bundan kaynaklı her bir "bit" lik datanın arkasındayım ve sorumluluğunu alıyorum.
Hiç birimiz mükemmel değiliz hatalar bu işin içinde var sonuç olarak iş yazılımcının (ekibin,şirketin) sorumluğunda dır, sizleri kimse sorumlu tutmaz, tutamaz.

Kaldı ki bu var saydığınız risklerin tamamı çözüm ortakları içinde geçerli. Siz çözüm ortağı olunca herkesin yazdığı projeye garanti verebiliyor musunuz?
Bundan dolayı ya tüm programları silinmesini yada herkes için açık olması gerektiğini, bu şekilde adaletsiz olduğunu düşünüyorum.
Siz derseniz ki sadece kendi programlarımızı tanıtacağız o ayrı tabi...

Son olarak şunu belirterek konuyu site yöneticilerinin kararına bırakıyorum.
Uzun süre Çözüm ortaklarında çalışarak projeler geliştirdim, ne hatalar yapıldığını bende sizler gibi şahit oldum. Çözüm ortalığı maalesef her şeyi çözmüyor.

Piyasada kendine laf ettirmeyen bir sürü çözüm ortağının yarım işini ekip olarak toparlayıp müşteriye teslim ettik. İnsanların (şirketlerin) logo bayisi - çözüm ortağı olmaması işi bilmediği anlamına gelmiyor.

Emekleriniz için tekrardan teşekkür ederim.

Merhaba,

Öncelikle fikirlerini paylaştığın için teşekkürler,

Kendi yazımı okudum önce, yıl 2011 de yazmışım, aradan 5 yıl geçmiş.

Yazınızda projelerinizin arkasında duracağınızı söylüyorsunuz kullanıcının kendisi istemediği sürece kimse ulaşamaz bunu hepimiz çok iyi biliyoruz.
Her neyse konumuz bu değil.

Çözüm ortaklarına gelince bu konuda kesinlikle haklısınız, bizde kesinlikle sizinle aynı fikirdeyiz.
Yalnız dikkat ettiniz mi çözüm ortaklarının yazılımları da kaldırılmış durumda.
Yayından kaldırmaya karar vermemizin 2 sebebi bulunmaktadır,
1. Sebep yazılımın bilmeyen kişiler tarafından hatalı yazılmasından dolayı oluşabilecek hatalar (ana sebep),
2. Sebebi ise 10 yılın birikiminde şunu gördük ki, burayı reklam aracı olarak kullanan, siteye katkıları bulunmayan bir çok kişi kendi reklamını yapmakta

Bu sebeplerden dolayı yaptığı işi (logoya, veritabanına, yazılıma olan hakimiyetini) bilmediğimiz kişilerin yazılımlarının tamamını eledik.
Tabi bu arada "kurunun yanında yaş da yanar" atasözümüz ne kadar doğru bir söz olduğunu tekrar kanıtladı.
Bunun böyle olacağını biliyorduk ve yapılması gerekeni yapmak zorundaydık.

Umarım bu bilgiler sizin için açıklayıcı olmuştur.

fikirlerinizi açıkça paylaştığınız için teşekkürler.

Çevrimdışı asmin80

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #12 : 29.02.2016, 09:17 »
Merhabalar;

Diğer konularda karar sizin.

Alıntı
Yazınızda projelerinizin arkasında duracağınızı söylüyorsunuz kullanıcının kendisi istemediği sürece kimse ulaşamaz bunu hepimiz çok iyi biliyoruz.
Her neyse konumuz bu değil.

Bu kısmı için, silinen program tanıtımlarında telefon, mail, site adresi gibi bütün bilgiler mevcut.
Zaten birine bir şey satıyorsanız illaki, fatura, kurulum, eğitim destek vs. ister bundan dolayı ulaşmadığı insandan bir şey satın almaz.
Kişilik olarak da tanıyanlar bilir 5 yıl önce ki maaşla çalıştığım şirket bile arasa destek veriyorum. Yardımcı olmamak için sebep yok.

Şu konuda sizi destekliyorum. İyi niyetle, öğrendiklerini bir exe içine koyup ücresiz olarak paylaşan arkadaşlar gördük.
Hiç bir testten kontrolden geçmemiş.. bunlar kesinlikle ayırt edilmeli oda kullanıcının tecrübesine kalmış.

cümleten kolay gelsin.