sql tablo ilişkileri

Gönderen Konu: sql tablo ilişkileri  (Okunma sayısı 4778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kcanakli

• Yeni Kullanıcı
  • *
sql tablo ilişkileri
« : 03.11.2010, 14:43 »
tiger ın sql tablo ilişkilerini nereden görebilirim. Mesela bir fatura kayıt edilince nerelere neler kayıt ediyor gbi

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: sql tablo ilişkileri
« Yanıtla #1 : 03.11.2010, 14:56 »
Merhaba,

Sanırım bir firma sizden program istedi.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı kcanakli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 04.11.2010, 10:18 »
yok hayır.su anda ccalisiyorum zaten.faturalar çift şifrketegiriliyor. ben trigger yazarark otomatik hepsni diğer sirketede atıyorum ama farklı seyler yapmak istiyorum.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 04.11.2010, 18:12 »
Bunun için object.dll i kullansan daha sağlıklı olacaktır

Çevrimdışı kcanakli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 05.11.2010, 11:10 »
ama yapmak istediklerimi trgerile yapmak istiyorum buna müsade edermi ?

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 05.11.2010, 14:26 »
:) trigerla müsade eder tabiki ama size pahalıya maal olur .

Pahalı derken maddi değil, her versiyonda trigerlarınız silinir, her versiyon için tekrar bütün trigerları gözden geçirmeniz gerekir. vs.vs.vs.

Çevrimdışı kcanakli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 10.11.2010, 09:04 »
okey. ben ona razıyım sorun yok konuda. Zaten trigerlar için bot yazdım. otomatik olarak oluşturuyor. ancak kararsız kaldığım bir diğer konuda trigerın içerisinden kayıt eklemek için stored procedure calistirsammı calistirmasamda direk triger içindenmi yazsam. ama ilk denemelerde sp siz yapıp belki sonra sp li sini deneyebilirim.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 10.11.2010, 09:49 »
okey. ben ona razıyım sorun yok konuda. Zaten trigerlar için bot yazdım. otomatik olarak oluşturuyor. ancak kararsız kaldığım bir diğer konuda trigerın içerisinden kayıt eklemek için stored procedure calistirsammı calistirmasamda direk triger içindenmi yazsam. ama ilk denemelerde sp siz yapıp belki sonra sp li sini deneyebilirim.

Merhaba,

Takılırsanız yardımcı olmaya çalışırım, benimde böyle çalışmalarım olmuştu.
(Açık kod yazacağımız bir platform yapmak istemiştik bi ara ama olmadı. umarım ilerleyen zamanlarda bunu başarabiliriz.)

Kolay gelsin.

Çevrimdışı hulya

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 10.11.2010, 15:20 »
BUNUN İÇİN KENDİNİZİ BU DENLİ YORMANIZA GEREK YOK
FDA VAR FİRMALAR ARASI DATA AKTARIMI BİR FİRMAYA GİRDİGİNİZ İŞLEMLERİ DİGER FİRMANIZA AKTARABİLİRSİNİZ...
DİGER BİR İŞLEM OLARAKTA GUN SONUNDA VERİ AKTARIMI KULLANABİLİRSİNİZ
TRİGERLERE MUDAHALENİZİ PEK DESTEKLEMİYORUM ACIKCASI...

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #9 : 10.11.2010, 18:19 »
BUNUN İÇİN KENDİNİZİ BU DENLİ YORMANIZA GEREK YOK
FDA VAR FİRMALAR ARASI DATA AKTARIMI BİR FİRMAYA GİRDİGİNİZ İŞLEMLERİ DİGER FİRMANIZA AKTARABİLİRSİNİZ...
DİGER BİR İŞLEM OLARAKTA GUN SONUNDA VERİ AKTARIMI KULLANABİLİRSİNİZ
TRİGERLERE MUDAHALENİZİ PEK DESTEKLEMİYORUM ACIKCASI...

Merhaba,

Sanırım daha önceki yazılarımı okumadınız, bu işin en doğrusunun object.dll ile olduğunu söylemiştim. şimdi işin gerçek yüzüne gelince FDA yı hiç kullandınız mı bilmiyorum, düzeltmiş olabilirlerde bunuda bilmiyorum ama daha öncesinde FDA ile proje yapalım istedik ama çok sağlıklı olmadı. Logodanda sağlıklı cevap alamadık yani anlayacağınız sağlıklı olmayan bir yazılımı kullanmak çok mantıklı değil.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı hulya

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #10 : 11.11.2010, 11:47 »
Şuanda Fda sorunsuz calısıyor... capraz veya duz aktarım cesitleride mevcut...
Herhangi bir sorun soz konusu degil..
kullanmanızı tavsiye ederim..
bircok musterimizde kullanmaktayız..

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #11 : 11.11.2010, 15:17 »
[Merhabalar ;

Logo tabloları hakkında açılan bu konu da , anlamını bilmediğim "FDA" kavramı hakkında açıklama yapabilirmisiniz ? Anlayabildiğim kadarı ile 3. parti bir uygulama sanırım...Üreticisi kim , ücretli mi,demosu var mı ? Önümüzdeki 2011 dönemi öncesinde böyle bir uygulamaya ihtiyacım var.

Kolay gelsin , iyi çalışmalar.]

Logo'nun ek paket ürünü imiş...:$

« Son Düzenleme: 12.11.2010, 08:38 Gönderen: LsuErsoy »

Çevrimdışı kcanakli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #12 : 11.11.2010, 17:13 »
evet bende fda yı duymadım. mevcut tüm dosyalar için otomatik trigerlar yazan bir bot yazdım. 5 dk tüm tablolara insert, yasak, delete için triger yazıyor ve ekliyor. ancak aşamadığım ufak tefek sıkıntılar mevcut. daha çok denemedim ama ilk sıkıntı logodan girerken bu cari kodu tanımlı diye hata veriyor. yarın vaktim olursa inceleyeceğim.

Çevrimdışı kcanakli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #13 : 12.11.2010, 10:07 »
Günaydın,

Dün trigerlarımı oluşturdum. Bugün il denemeyi yaptım. Cari kart kayıt esnasında bir hata veriyor. Ama yeniden kaydet butonuna basınca sorunsuz olarak kayıt yapiyor. Kayıt yapılan üzerinde değişiklik dediğimde hata vermeden değişikliği yapıyor. Sadece silmek istediğimde Kullanımda kısmını değiştirirken sorun oldu yine aynı hatayı verdi bu hatayı çözebilirsem sorunsuz çalışır. Varsa önerileriniz bekliyorum bitince sizinlede olumlu/olumsuz paylaşabilirim. Hata şu
Microsoft Cursor Engine : Satır güncelleştirme için bulunamıyor son okunduğundan bu yana değiştirilmiş olabilir.Native error 32
ok butonuna basınca da yenib ir pencere acılıp veri tabanı sunucusu hazır değil yeniden baglnın yazıyor ok tusuna basıp yeniden kaydet diyince hatasız kayıt ediyor.

Çevrimdışı kcanakli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #14 : 13.11.2010, 10:36 »
ok. Bunuda hallettik. şu anda sorunsuz cari kart, stok kartı,banka bilgilerini açtırabiliyoruz. Testler devam ediyor. Bakalım işletmedeki tüm hareketleri girersek nasıl olacak.